درآوردن اشیا از توالت و چاه فاضلاب

افتادن هر شی خارجی در لوله فاضلاب یا لوله توالت یکی از اتفاقات بدی است که ممکن است برای همه پیش بیاید و قطعاً حس خوبی برای کسی به دنبال نخواهد داشت. البته که توصیه می کنیم در این زمان قبل از اینکه دست به کار شتابزده ای بزنید، از ریختن آب اضافی به داخل لوله خودداری کنید  و شماره یکی از شعب لوله بازکنی تهران را بگیرید تا سرویسکاران با تجهیزاتی که در اختیار دارند، در محل حاضر شوند و نسبت به خارج کردن شی از لوله فاضلاب یا توالت اقدام کنند. البته ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با 3 روش خارج کردن اشیا از لوله آشنا کنیم.

 

همیشه به این مساله دقت داشته باشید که محل اتصال کاسه توالت با لوله فاضلاب تنگ و باریک است و اگر با دست اقدام به خارج کردن شی افتاده در لوله بکنید، احتمال آسیب دیدن دست شما بسیار زیاد است. پس توصیه می کنیم قبل از اینکه خودتان دست به کار شوید و بخواهید شی را از لوله خارج کنید، با یک چراغ قوه محل افتادن شی را بررسی کنید و مطمئن شوید که در دسترس هست، سپس اقدام کنید.

 

اولین اقدام پس از افتادن شی در توالت چیست؟
 

 

پس از تماس هایی که با شعبات مختلف لوله بازکنی حتی شماره تخلیه چاه تهران، گرفته می شود اولین توصیه این است که آرامش خود را حفظ کنند و دست به کار عجولانه ای نزنند. همینطور موارد زیر گوشزد می شود تا سرویسکاران به محل برسند.

 

·         بعد از افتادن شی در داخل لوله و چاه توالت، از توالت استفاده نکنید و اگر در توالت عمومی این اتفاق افتاده است، اجازه ندهید کسی از توالت استفاده کند. زیرا آبی که داخل لوله ریخته می شود، باعث می شود شی به سمت چاه هدایت شود و از دسترس خارج شود.

 

·         به توصیه های اطرافیان دقت نکنید و اجازه ندهید افراد غیرمتفرقه برای درآوردن شی اقدام کند چون کاری که افراد نابلد انجام می دهند، به مراتب کار را برای تکنسین ها سخت تر می کند.

 

·         از وارد کردن اجسام نوک تیز نظیر سیخ و یا میل در لوله پرهیز کنید چرا که ممکن است مشکل دیگری نظیر سوراخ شدن لوله به مشکلات شما اضافه شود.

 

·         اگر توالت سنتی یا ایرانی باشد، در نظر داشته باشید که فاصله قسمت تحتانی سیفون آن تا کف سرویس بهداشتی بین ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر است. این مساله را در نظر داشته باشید و طول وسیله ای که برای خارج کردن شی از توالت، انتخاب می کنید، از این مقدار کمتر نباشد.

 

·         در برخی موارد هم استفاده از آهن ربا می تواند کارساز باشد.

 

عمده اجسامی که افتادن آنها در لوله بسیار مرسوم است و افراد بیشتر تماس می گیرند، موارد ذیل است:
 

افتادن صابون در توالت فرنگی

افتادن صابون در دستشویی ایرانی

افتادن مهر در توالت

افتادن سکه در دستشویی

افتادن دعا در دستشویی

افتادن خمیر دندان در توالت

افتادن کرم در توالت

افتادن لوازم آرایشی در توالت

افتادن دستگیره در در چاه توالت

افتادن سوییچ و کلید در توالت

افتادن درب اسپری و شامپو در چاه توالت

افتادن ژیلت در توالت

 

4 روش فوری برای درآوردن اشیا از توالت
 

درآوردن شی از لوله به وسیله دست
 

اولین و پیش پاافتاده ترین روشی که به فکر همه می رسد این است که دستشان را داخل لوله کنند و شی را خارج کنند. اما همین مساله ساده می تواند به یک خطر جانی برای شما پیش بیاید. قابل از اینکه بخواهید این کار را انجام دهید، ارتفاع و قطر لوله ای که شی در داخل آن افتاده است را بررسی کنید و آن را با سایز دست خود مقایسه کنید. در مواردی که ارتفاع لوله بیشتر از 30 سانت باشد،  توصیه اکید می کنیم که دستتان را داخل لوله نکنید چون در این صورت برای اینکه بتوانید به جسم افتاده در لوله دست پیدا کنید، مجبور می شوید دست خود را تا آرنج داخل لوله کنید و اگر دست شما چاق هم باشد، به احتمال زیاد دستتان در لوله گیر می کند و موجب آسیب و ورم دستتان می شود. پس از اینکه ارتفاع و قطر لوله را سنجیدید، یک دستکش بپوشید و دستتان را تا سیفون داخل لوله کنید و فقط حواستان باشد که شی را به سمت چاه هدایت نکنید که از دسترس خارج شود. اگر شی را پیدا کردید آن را خارج کنید و به خوبی ضدعفون کنید. 

درآوردن شی از لوله به وسیله قلاب


 

وسیله ای به نام چنگک وجود دارد که جزو تجهیزات سیار شرکت های لوله بازکنی صادقیه است که برای خارج کردن اشیا از لوله بسیار کاربرد دارد. اما اگر فکر می کنید خودتان می توانید این کار را انجام دهید و چنگک ندارید، از یک آویز فلزی لباس کمک بگیرید و و آن را به کمک انبردست صاف کنید و سر آن را به شکل قلاب خم کنید. با احتیاط قلاب را داخل لوله حرکت دهید و سعی کنید مثل ماهی، شی را با قلاب به سمت بیرون از لوله بکشید.

 

درآوردن اشیا از توالت با جارو برقی
 

یکی از کاربردی ترین وسیله هایی که در اینگونه مواقع می تواند به کمک شما بیاید، جاروبرقی هایی است که به دکمه تر و خشک یا آب و خاک مجهز باشد. به کمک این جاروبرقی می توانید تمامی آنچه که در داخل لوله وجود دارد را به داخل کیسه جارو بکشید. زمانی که مطمئن شدید داخل لوله چیزی باقی نمانده است، کیسه جارو را در فضایی نظیر حمام خالی کنید و به دنبال شی گمشده خود باشید. شاید یکی از مطمئن ترین روش ها برای خارج کردن اجسام از داخل لوله، همین روش جاروبرقی باشد.

 
خارج کردن شی افتاده در دستشویی با بلند کردن توالت فرنگی
 

گاهی هم شی نظیر سوئیچ، انگشتر، سنجاق سینه و یا هر شی دیگر داخل لوله توالت فرنگی می افتد. در اینگونه مواقع به احتمال زیاد، در قسمت زانویی که در زیر کاسه توالت فرنگی قرار دارد، گیر می کند. برای اینکار هم می توانید خودتان به وسیله کاردک، چسب اطراف کاسه توالت فرنگی را بتراشید و با احتیاط کاسه توالت را بلند کرده و در جای دیگری بگذارید. حال با خیال راحت لوله را بررسی کنید و با دست، قلاب یا جاروبرقی سعی کنید که شی افتاده در لوله را خارج کنید. در مرحله بعد کاسه توالت فرنگی را مجدد به سرجای خود برگردانید و دور آن را چسب مخصوص بزنید.

 

تماس با لوله بازکنی صادقیه برای خارج کردن شی از لوله
 

اما اگر لوله را بررسی کردید و دیدید که با هیچ یک از این روش ها نمی توانید شی افتاده در توالت یا لوله فاضلاب را خارج کنید، پیشنهاد می کنم همان ابتدا با یکی از شماره های شرکت، تماس بگیرید و از آنها بخواهید که به کمک شما بیایند.

 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: لوله بازکنی،درآوردن طلا از توالت،لوله بازکنی فوری،

بازدید:

[ ]